Saopštenje žirija - 9. BUDI

Na konurs 9. BUDI: „Male ludosti velike mudrosti!” pristiglo je ukupno 975 pojedinačnih i grupnih radova u kategorijama: Vizuelna umetnost – „Njuh za dobre stvari”, Film i pozorište – „Oživljeni lutak”, Književnost – „Male ludosti”, Ekologija, Inovacija i Eksperiment – „BUDI Kreativac”.

Radovi su pristigli iz zemlje i regiona, ali i iz inostranstva (Italija, Švajcarska, Slovenija, Hrvatska, Crna Gora, Republika Severna Makedonija, Bosna i Hercegovina). Žiri u sastavu mr Jelena Rubil (magistarka slikarstva, predsednica žirija), Dušan Marino (master slikarstva). Predrag Starčević (profesor razredne nastave), Snežana Ćuruvija (BUDI programska direktorka) i mr Branislav Radovanović (BUDI umetnički direktor) doneo je sledeću


ODLUKU O NAGRAĐENIM RADOVIMA:

 

9. BUDI GRAND PRIX

Gran-Pri 9. BUDI-ja „Munjeviti Krinfolion“ dodeljuje se grupi autora Centra za umetnost i edukaciju „Genal Art Space“ iz Beograda: Ani Beuković Petrov (2009), Pavlu Stevanoviću (2009), Jeleni Ćirić (2009), Simoni Kojović (2009), Jovani Meničanin (2008), Mini Stevanović (2011), Đorđu Basariću (2007) i Sofiji Nastić (2008), za rad „Pinokio – Pozorište senki“.
„Pinokio – Pozorište senki“ je izuzetno originalno ostvarenje koje osvaja na prvi pogled, suptilne i kompleksne realizacije. Svojom dinamikom i trodimenzionalnošću nas veselo uvodi u magični svet mašte, figurirajući istovremeno i kao likovno delo i kao maketa čime nas smešta u kosmos pozoričnih kulisa i igre svetlosti i senke. Na vešt način mladi autori su povezali savremeni dečji svet i stvaralaštvo sa arhetipskom simbolikom pozorišta.


Vizuelna umetnost: NjUH ZA DOBRE STVARI


NAGRADE ZA CRTEŽ

Niži razredi

I nagrada: Mihajlo Divljak, III razred
Naziv rada: Brbljivi papagaj
Kreativne radionice Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica

II nagrada: Nikola Grbić (2015)
Naziv rada: Ilustracija za knjigu Pinokio
Udruženje građana STUDIO MANO, Likovni studio za decu i odrasle, Novi Sad

III nagrada: Bogdan Đokić (2013)
Naziv rada: Pinokio
OŠ „Aleksa Dejović”, Sevojno

Viši razredi

I nagrada: Luka Savkić (2010)
Naziv rada: Ilustracija za knjigu Pinokio
Udruženje građana STUDIO MANO, Likovni studio za decu i odrasle, Novi Sad

II nagrada: Zoja Minić, VI4
Naziv rada: Bad Boy
OŠ „Mileva Lajović-Lalatović”, Nikšić, Crna Gora

III nagrada: Anabela Ivanovski (2008)
Naziv rada: Pinokio
Galerija Daćevac , Vršac


NAGRADE ZA MAKETE

I nagrada: Grupni rad: Ana Beuković Petrov (2009), Pavle Stevanović (2009), Jelena Ćirić (2009), Simona Kojović (2009), Jovana Meničanin (2008), Mina Stevanović (2011), Đorđe Basarić (2007), Sofija Nastić (2008)
Naziv rada: Pinokio - Pozorište senki
Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

II nagrada: Aja Jovanović (2014)
Naziv rada: Pinokio, kit i vila
Samostalni rad, Pančevo

III nagrada: Grupni rad: Ivona Savić (2010), Nađa Ilić (2014), Dositej Nedeljković (2010)
Naziv rada: Pinokio i njegov drug Feliks
Udruženje „Centar u boji”, Trstenik

III nagrada: Nenad Prusac, V2
Naziv rada: Pinokio
OŠ „Ljuba Nešić”, Zaječar


Književnost: Male ludosti

Niži razredi

I nagrada: Ljiljana Beara, IV razred
Naziv rada: Zekan koji ide na žur
Literarne radionice Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica

II nagrada: Sofia Ringwald (2011)
Naziv rada: Dnevna soba
Srpska dopunska škola u Cirihu, Švajcarska

II nagrada: Mara Stanišić, II2
Naziv rada: Moje male ludosti
OŠ „Dubrava”, Knjaževac

III nagrada: Grupni rad učenika
Naziv rada: Little Ludicrousness B happy
Školica jezika B Happy, u okviru sportsko-edukativnog centra Bushido kids, Pančevo

III nagrada: Marko Lekić (2012)
Naziv rada: Prerijski crvenokošci, strip
OŠ „Momčilo Živojinović“, Mladenovac

III nagrada: Lena Karović (2012)
Naziv rada: Male ludosti sa zmijom, strip
Čarobni svet crtanja, Pančevo

Viši razredi

I nagrada: Sanjin Lazić, VIII3
Naziv rada: Male ludosti
OŠ „Branko Miljković“, Niš

II nagrada: Amela Bajramova, V razred
Naziv rada: Na kriljata na detstvoto
OOU „Panko Brašnarov“, Veles, Republika Severena Makedonija

II nagrada: Matea Šćekić (2008)
Naziv rada: Male ludosti
OŠ „Anto Đedović“ Bar, Crna Gora

III nagrada: Ognjen Mitrović, V4
Naziv rada: O kozi, baki i spanaću
OŠ „Branko Ćopić“, Beograd

III nagrada: Tijana Hil, VII2
Naziv rada: Pilot Kuca - put u Italiju, strip
OŠ „Vuk Kardžić”, Beograd

III nagrada: Janko Petković, VI2
Naziv rada: Bananamen i družina – Potraga za blagom, strip
OŠ „Vuk Karadžić“, Knić

 

FILM I POZORIŠTE: OŽIVLJENI LUTAK


FILM

I nagrada: Grupni rad: Nađa Mitrović (8), Ida Eraković (9), Vesna Bojko (11), Kristina Bojko (13), Nina Pivarski (10), Jug Aleksić (6)
Naziv rada: Pinokio stop motion film
Dečiji vajarski atelje Terra D.V.A, Vrbas

II nagrada: Grupni rad: Simon Jegorović (11), Tamara Lukić (13), Anja Ašković (13)
Naziv rada: Slatki ukus pobede (The Sweet Taste of Victory), igrani film
OŠ „Posavski partizani”, Obrenovac, filmska sekcija „Posavci”

III nagrada: Predrag Zlatanović (2007)
Naziv rada: Srećni praznici, stop-motion film
Samostalni rad, Pančevo


POZORIŠTE

I nagrada: Darija Nedeljković (2007)
Naziv rada: Odrastanje, dramski prikaz
Udruženje „Dečiji centar”, Zaječar

II nagrada: Iskra Ljubica Trujkić (2012) i ekipa pozorišta
Naziv rada: Suđenje koroni, predstava
Teatrilo pozorište, Novi Sad

II nagrada: Grupni rad učenika: Jasmina Belčić, Nikola Veljković, Andrija Dmitrović, Aleksandar Milenković, Dunja Đorđević, Milan Živanov, Petar Ristić, Uglješa Kerčulj, Elena Mikić (2010)
Naziv rada: Marionete, lutkarska predstava
OŠ „Dositej Obradović”, Bela Crkva

III nagrada: Edoardo Rasola (2011)
Naziv rada: Rosalinda il dottor Topi e il coronavirus, lutkarska predstava
Scuola primaria Ippolito Nievo, Padova, Italia

III nagrada: Petra Vujisić III1
Naziv rada: Njuh za dobre stvari, lutkarska predstava
Podgorica, Crna Gora

III nagrada: Jelena Grgurević, Anđela Milošević, Jelena Jovanović, Anđela Stefanović
Naziv rada: Sanjam da putujem, predstava
Baletski studioo ADAGIO, Beograd

 

EKOLOGIJA/INOVACIJA/EKSPERIMENT: BUDI KREATIVAC


Niži razredi

I nagrada: Mia Čordaš (2011)
Naziv rada: Zagađenje, slika
Osnovna i srednja škola sa domom učenika „Petro Kuzmjak”, Ruski Krstur

II nagrada: Grupni radovi dece uzrasta od 5 do 7 godina
Naziv rada: Crtež izuma jednog superheroja dobrog srca
PU „Kosta Vujić“, Zemun

II nagrada: Učenici II 4 OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj”, Pančevo
Naziv rada: Mali čuvari planete, video
OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj”, Pančevo

III nagrada: Mina Petković, Jakov Grujić, I razred
Naziv rada: Mašina za prečišćavanje ljudi, pano
OŠ „9.srpska brigada”, Boljevac


III nagrada: Mina Petković, Nikolija Jevtić, I razred
Naziv rada: Mašina protiv glavobolje, maketa i crtež
OŠ „9.srpska brigada”, Boljevac


III nagrada: Učenici odeljenja IV5 OŠ „Vuk Karadžić”, Vranje
Naziv rada: Ekologija – BUDI kreativac, ekološka akcija
OŠ „Vuk Karadžić”, Vranje


Viši razredi

I nagrada: Raffaele Bergamelli, Tiziano Pezzera, Arianna sala, Viola Florio (2009)
Naziv rada: Barca, ekološki izum
Instituto comprensivo gazzaniga, Gazzaniga, Italia

II nagrada: Kristina Neda, VI razred
Naziv rada: Dvorac, maketa
OŠ „Sveti Georgije”, Uzdin

II nagrada: Grupa dece (mladi izviđači)
Naziv rada: Referenti za EKO marketing, ekološki izum
Odred „Nadel”, Starčevo

III nagrada: Deca iz obdaništa i zabavišta „Naša djeca” Brčko, Brčko Distrikt, Bosna i Hercegovina
Naziv rada: Ekološki projekat- ulepšavanje dvorišta vrtića
Obdanište i zabavište „Naša djeca” Brčko, Brčko Distrikt, Bosna i Hercegovina.

III nagrada: Mešovita grupa dece uzrasta od 2 do 6 godina PU „Jelica Stanivuković Šilja”, Šid
Naziv rada: Pinokio i mi pravimo pravila o čistoći našeg kraja
PU „Jelica Stanivuković Šilja”, Šid

III nagrada: Aleksandar Čortan (2009)
Naziv rada: Reciklirani zvučnik od kutije čipsa, ekologija-inovacija
OŠ „Žarko Zrenjanin”, Apatin

Pohvala: Starija vaspitna grupa PU „Naša radost”, Kovin
Naziv rada: Deca u šumi, ekološka bajka i ilustracije
PU „Naša radost”, Kovin


NAGRADA ZA MENTORSTVO „LJUBIŠA DIVLJAK”

Nagrada za mentorstvo: Marta Kiš-Buterer, nastavnica likovne kulture, OŠ „Petefi Šandor”, Novi Sad

Nagrada za mentorstvo: Dejana Nešović, pedagog, diplomirani slikar, Udruženje građana STUDIO MANO, Likovni studio za decu i odrasle, Novi Sad

Nagrada za mentorstvo: Nikola Dragaš, mentor, Čarobni svet crtanja, Pančevo

 

Podelite na društvenim mrežama

O nama

 

Vojvode Živojina Mišića 4

26101 Pančevo, Srbija

 

+381 (0)13 440 944

+381 (0)13 440 945

Vesti

Program