51. SALON UMETNOSTI PANČEVA - TRAGANJE

JUBILEJ – 50 GODINA SALONA UMETNOSTI GALERIJE SAVREMENE UMETNOSTI PANČEVO (1971–2021)

Ocenite kvalitet ovog programa

(3 glasova)

Program otvaranja

Utorak, 26. oktobar, u 19.00

Narodni muzej Pančevo / svečana sala / Trg kralja Petra I 7

Otvaranje jubilarnog 50. Salona umetnosti Pančeva

Svečano obraćanje urednice programa, kustosa Ivane Markez Filipović i žirija 51. Salona s proglašenjem nagrađenih umetnika.

 

20.30

Galerija savremene umetnosti, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo

koktel

 

51. SALON UMETNOSTI PANČEVA – TRAGANJE

Narodni muzej Pančevo / galerija u prizemlju

Trg kralja Petra I 7, Pančevo

radno vreme: svim danima, osim nedelje i ponedeljka, 10.00 – 16.00 

 

Umetnici:

Lora Abci

Anja Arambašić

Gorana Aća

Aleksandar Veljković

Jelena Vojvodić

Nikola Gajić

Lea Embeli

Andrea Kartali

Andrea Novićević

Uroš Ogrizović

Katarina Petrović

Isidora Stojanović

Jelena Stojanović

Nevena Stojinov

Ivan Šprehar

 

Selekcija: Vuk Vučković

 

JUBILEJ – 50 GODINA SALONA UMETNOSTI GALERIJE SAVREMENE UMETNOSTI PANČEVO (1971–2021)

 

Izlagački prostori:

Narodni muzej Pančevo / svečana sala / Trg kralja Petra I 7, Pančevo

radno vreme: svim danima, osim nedelje i ponedeljka, 10.00 – 16.00 

 

Galerija savremene umetnosti, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo

radno vreme: radnim danima, 9.00 – 13.00 i 17.00 – 20.00

 

Galerija Milorada Bate Mihailovića, Žarka Zrenjanina 1, Pančevo

radno vreme: radnim danima, 9.00 – 13.00 i 17.00 – 20.00

 

Foaje Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 4, Pančevo

 

Autori / izlagači, dobitnici nagrada:

Slobodanka Šobota, Nada Onjin Žužić, Milivoje Đorđević, Branko Conić, Milenko Prvački, Stojan Trumić, Bosiok Doru, Jovan Vitomirov, Vladimir Tomić, Štefan Lačok, Vojkan Rupić, Sava Birta, Nadežda Novičić, Delia Prvački, Jonel Popović, Tomislav Suhecki, Vlastimir Madić, Milovan Panić, Predrag Bačkonja, Dragan Jelenković, Žarko Smiljanić, Stevan Markuš, Sava Barbuzan, Emil Sfera, Nikola Caran, Goran Pečenović, Srđan Radojković, Marija Ilić, Tomislav Stošić, Slobodan Vlajić, Darko Gajić, Ivana Rakidžić, Dejan Dimitrijević, Ivan Grubanov, Nenad Andrić, Nataša Teofilović, Milan Stankov, Biljana Bakaluca, Milena Maksimović, Živko Grozdanić, Stevan Kojić, Milan Jakšić, Larisa Ackov Palić, Ana Vilenica i Venelin Šurelov, Mihajlo Gerun, Slađana Dinić Đorđević, Bojana Stjepanović, Dragoslav Husar, Zdravko Mandić, Milica Murgić, Dušan Marino, Nebojša Jocić, Snežana Jovčić Olđa, Gorski Kabadaja, Jelena Miletić, Đerđ Ereš, Zvonimir Santrač, Nikola Dragaš, Aleksandar Stojković, Šeberle Šandor, Vesna Pavlović, Zoran Deranić.

 

Selekcija: Ivana Markez Filipović

 

Podrška:

Grad Pančevo, Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, Narodni muzej Pančevo.

 

Slika

Informacije o programu:

Podelite na društvenim mrežama

O nama

 

Vojvode Živojina Mišića 4

26101 Pančevo, Srbija

 

+381 (0)13 440 944

+381 (0)13 440 945

Vesti

Program